Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nevíte-li co znamenají, nebo co představují různá slova v čarodějném světě? Tak tato sekce je přímo pro vás... pokusím se vám zde nastínit co jednotlivá slova nebo předměty znamenají.

Amulety

Většina amuletů slouží pro ochranu před negativními silami, jak u dobré strany tak i u té zlé. Talismany mohou mít téměř jakýkoliv tvar, ale většinou jsou to náhrdelníky, nebo podobné šperky. Používaly se již v dávných časech a zachovaly se i dodnes.

Athame

Podle definice Phoebe: Athame je obřadní nůž používaný mnoha podivnými lidmi... Já bych k tomu dodal akorát to, že existují i dýky, které jsou předurčeny pouze k jednomu účelu. Jsou silnější, nebo slabší a většinou mají svou silnou tradici.

Grimoire

Jistě víme co je kniha stínů, tak abych to zjednušil, tak říkám že Grimoire je to samé, ale pro tu zlou stranu. Obsahuje černé rituály a mnoho informací o zlu obecně. Samotný grimoire obsahuje i přísahu nutnou ke korunovaci zdroje a spoustu dalších důležitých informací.

Lahvičky na lektvary

K lahvičkám na lektvary se nebudu dlouze rozepisovat. Slouží k uložení lektvaru, nebo jiné důležité tekutiny. Ale svým způsobem musí být tak trošku speciální, protože kdykoliv je sestry hodí, tak se okamžitě rozbijí a to i pokud jde o tělo nepřítele.

Kniha stínů

Tak a jsme u nejdůležitější magické pomůcky v seriálu. Kniha stínů je čarodějný svazek kouzel, demonů a popisů jak je zničit. To ale není všechno, obsahuje i informace o nadpřirozených bytostech či předmětech. V rodině Halliwellů se dědí již mnoho generací.

Kotlík

Kotlík, hrnec, mísa... říkejte si tomu jak chcete :-) Slouží především k míchání lektvarů, ale je potřeba i když sestry potřebují něco očarovat, vyčarovat nebo proklít. Ke kotlíku patří samozřejmě i kapátko, kterým sestry nabírají výsledné lektvary.

Krystaly

Používají se k mnoha věcem, ale jejich hlavní účel je, že ze sady krystalů se dá vytvořit krystalová klec. Ta slouží k chytání a vyslíchání démonů, nebo podobné havěti. Na způsob jak je využít pro klec přišla Prue v díle 3x05 - Sight Unseen.

Křišťál

Křišťál funguje podobně jako google, najde všechno a všude :-) Používá se hlavně s mapou, ale může se použít třeba i s glóbusem. Sestry jej používají k hledání nepřítele a nebo neviného. Potřebují k tomu i nějakou osobní věc člověka, kterého hledají.

Ostatní pomůcky

Když sestry čarují, nebo vyvolávají, potřebují k tomu plný stůl věcí. Na něm se nachází spoustu "zbytečností" jako například hmoždíř, svíce, kotlík, recept a mnoho dalších přísad. Těchto věcí mají Halliwellovi plnou truhlu nahoře na půdě.

Pustina

Pustina je místo pro poražené démony. Na tomto místě se ocitne každý zničený zloduch. Bestie žijící v zemi vysají jeho moc a on je následně zničen. Ocitl se tu i Cole po jeho prvním zničení, ale jelikož to byl jediný démon z duší, tak se tady zasekl a nasbíral nové síly pro svůj návrat.

Spiritistická deska

Deska sloužící ke kontaktu živích s "druhou stranou". Sestry s její pomocí mohou komunikovat s duchy. Díky ní našly knihu stínů, Phoebe si s ní hrála a deska jí ukázala slovo půda kde našla knihu stínů. Jinak jí v domě skoro vůbec nikdo nepoužívá.

Svíčky

I když se to možná nezdá, svíčky jsou velice důležité a používají se téměř u každého obřadu. Každá svíčka má svou barvu, která má svůj vlastní význam. To asi všichni dobře znáte: červená = láska, bílá = dobro a tak podobně. Špatně zvolená barva svíce může celý obřad zkazit.

Triquetra

Prastarý symbol čarodějek, který je i na knize stínů. Sestry mají triquetru na hodně věcech: na dětských přikrývkách, na obojku své kočky... Vyjadřuje sílu moci tří a ochranu dobra. Jinak je to také keltský znak označující trojbožství.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář